Napredna pretraga  

Vesti:

Autor Tema: Pomoc "Amateru"  (Pročitano 3708 puta)

Predrag

• Gost
Pomoc "Amateru"
« poslato: 13.06.2012. 16:18 »

Postovani, moje ime je Predrag. Skoro sam se uclanio u radio klub i spremam se za ispit ARO. Pomoc mi je potrebna oko jednog uredjaja i antene. Dobio sam VX-6r na poklon a naknadno sam kupio Hoxin SRH-701s misleci da poboljsam prijem signala.S obzirom da jos nemam pozivni znak, dok spremam ispit , stanicu zelim da koristim za  slusanje radio amaterskih frekvencija i ucenju radio amaterske komunikacije. Kada zasrafim novu antenu nemam nikakav prijem, sobzirom da ne smem govoriti preko nje, oslanjam se samo na RX. Na samoj anteni pise da hvata i wideband,  FM radio na Yaesu vx6r ne radi sa tom antenom a sa fabrickom radi normalno. Postoji li mogucnost da je antena neispravna ili sam ja zaista jos uvek zelen da se uhvatim u kostac sa antenama i radio uredjajima. Da napomenem jos jednom da je antena kupljena nova.

Hvala vam unapred i na vremenu.

Pozdrav

antena je SRH-701s 144/430 + wide band prijem
Sačuvana

YT1PRM

• 4
  • BOG VAM POMOGAO
    • www.elektricar.eu
    • Imejl
Odg: Pomoc "Amateru"
« Odgovor #1 poslato: 13.06.2012. 20:33 »

antena je najverovatnije losa nema dodir vruci kraj sa konektorom  ili si je lose zasrafio  trece nema
Sačuvana
73! to YT1PRM

Predrag

• Gost
Odg: Pomoc "Amateru"
« Odgovor #2 poslato: 14.06.2012. 11:09 »

Hvala puno YT1PRM, tvoj savet je pomogao. Antena je bila neispravna, i zamenjena mi je ispravnom. Sada je sve kako treba.

Pozdravljam te !
Sačuvana