Napredna pretraga  

Vesti:

Autor Tema: Projekti S53MV - Matjaža Vidmara  (Pročitano 7638 puta)

s57bi

• Gost
Projekti S53MV - Matjaža Vidmara
« poslato: 23.07.2009. 20:24 »

Zdravo.

Nadam se, da je ovo dobar link za radioamatere.  Na linku su projekti za radioamatere
i projekti instrumenata za aviaciju.  Avtor je Matjaž Vidmar - S53MV . Poznat radioamaterima
još iz vremena časopisa Radioamater.

http://lea.hamradio.si/~s53mv/

lp, Jože.
Sačuvana

josip

• 3
    • Imejl
Odg: Projekti S53MV - Matjaža Vidmara
« Odgovor #1 poslato: 23.07.2009. 21:02 »

To je ne samo dobar link, nego bi se usudio reći i ponajbolji link na ovim prostorima koji obrađuje široko područje elektroničkih konstrukcija, ali doslovno u amaterskim uvjetima.
Za mene je gospodin Matjaž bio i ostao vodeći konstruktor na području amaterske elektronike, a pratim to područje već dugi niz godina.
 I ovim putem izražavam moje duboko poštovanje prema gospodinu Matjažu i njegovom doprinosu popularizaciji radio amaterstva i elektronike u cjelini.
Sačuvana

gane

• 5
    • Imejl
« Odgovor #2 poslato: 06.11.2009. 08:46 »

Link je dobar bez sumnje,ali ostaje problem koji se zove egzotican materijal.Inace sto se mikrotalasa tice konstrukcije su sasvim u redu,no za amaterske uslove i jos u nasim uslovoma je daleko od prihvatljivog i ostvarivog a kamoli odlicnog...Mozda u nekim boljim vremenima...
Sačuvana
Електронски уређаји раде на бели дим,кад дим из њих изађе - онда више не раде!

Nele

• Gost
« Odgovor #3 poslato: 10.12.2009. 09:15 »

Svakako čovek vredan pažnje, bio i ostaće.
Naravno, što se problema materijala tiče, teško se može očekivati da se u današnje vreme koristi ono što je bilo dostupno pre dvadeset godina. A čak i ono što je problematično, može se nabaviti uz malo truda, jer ipak daje daleko bolje karakteristike u najvećem broju slučajeva, u odnosu na sve prethodno (bar u pristupu koji se koristi u slučaju gospodina Vidmara).
Mislim da je problem materijala kod nas veoma jasan. Nije za očekivati da će bilo ko nabavljati teško dostupan materijal za svega nekoliko samograditelja u ovoj zemlji.
Nadamo se da će za takve, vreme tek doći. Ako ne da stvaraju novo, ono bar da prate već postignuto.
Sačuvana

gane

• 5
    • Imejl
« Odgovor #4 poslato: 06.01.2010. 23:13 »

Mislim da su krivci tri stvari:Pare,pare i pare!Treba imati za instrumente,pa za materijal,mada ovde ima i nesto drugo sto ne vidim da je neko pomenuo!Probajte da uredno porucite materijal napolju,odete u banku i legalno platite!E posle toga vas ceka igranka kad roba stigne...to nisma mogao da verujem!Ni kod Staljina nije tako bilo garantujem!
Sačuvana
Електронски уређаји раде на бели дим,кад дим из њих изађе - онда више не раде!