Napredna pretraga  

Vesti:

Autor Tema: Makfon 21 na 2m 10w zna li neko ?  (Pročitano 11223 puta)

Korado

• Gost
Makfon 21 na 2m 10w zna li neko ?
« poslato: 09.07.2009. 22:41 »

Uređaj je ispravan ima neku fiksiranu frekvenciju sad ne znam koju ali radi, hteo bih da ga programiram da radi na amaterskim kanalima to jest opsegu ako može i ako nije baš preskupo. Izgleda da su ga nekad Makedonci proizvodili ili sklapali.

Ako neko zna o ovom uređaju ili zna nekog ko zna da ga "naštima" bio bih mu zahvalan, evo postaviću slike , hvala unapred 73 .
Sačuvana

Korado

• Gost
Odg: Makfon 21 na 2m 10w zna li neko ?
« Odgovor #1 poslato: 10.07.2009. 13:11 »

Nije valjda da baš niko ne zna ?!?

To sam i očekivao iskreno rečeno , jer na internetu ima veoma malo podataka o sličnom uređaju, možda neko ipak zna ...?!?
Sačuvana

a.goran

• 2
  • **
« Odgovor #2 poslato: 10.07.2009. 18:56 »

hm, mozda mu se frekvencija rucno steluje kao na starijum rucnim uredjajuma, koji su imali fiksno 145 a ostalo se biralo na slicnom brojcaniku, neki su ga zvali "greb greb"

pozdrav 73
Sačuvana

Korado

• Gost
« Odgovor #3 poslato: 10.07.2009. 20:58 »

Ne znam šta da ti kažem, nemam pojma zato i pitam , verovatno je sa kristalima a možda i nije ? Verovatno je skuplje prerađivati ga i štimati nego kupiti neki savremeniji uređaj po nižoj ceni , ALI meni je baš fazon da osposobim baš ovaj uređaj, pa kolko koštalo da koštalo (valjda neće baš puno ?)

Valjda ima stručnjaka koji se u ovo razumeju , ili nema ...? :-[

Sačuvana

Kliza

• 3
« Odgovor #4 poslato: 11.07.2009. 13:40 »

da li ste u mogucnosti da mu pogledate frekvenciju, ali po ovim vasim slikama cinimise da je sa kristalima, ako mozete da napisete koja je brojka na njima pa da probamo da vam pomognem pozdrav
Sačuvana

Korado

• Gost
« Odgovor #5 poslato: 11.07.2009. 14:52 »

Pozdrav  kolega , mislim da trenutno radi na oko 170mhz ili nešto malo ispod ???, sa kristalima je :-\ to sam proverio, eto to je to , hvala 73.
Sačuvana

Kliza

• 3
« Odgovor #6 poslato: 11.07.2009. 17:59 »

pa ako mozete da sve kristale procitate za TX mozda vam mogu pomoci jer meni lici taj uredjaj na vojni ' mozda iz TO'
Sačuvana

Korado

• Gost
« Odgovor #7 poslato: 11.07.2009. 20:18 »

Znam da su kristali u pitanju , a sumnjam da je vojni što ne mora da znači , ja znam da su taj uređaj sklapali makedonci , između ostalog i za naše Jugopetrolove kamione svojevremeno , sad da li su vojni ili ne ne znam ...
A da čitam kristale TX i tako to , to je za mene viša matematika :-[ , uređaj je u funkciji to znam ...

Pozdrav 73.
Sačuvana

sumaher

• Gost
« Odgovor #8 poslato: 09.01.2010. 20:14 »

Zdravo Korado ...jas sum od makedonija ,Makfon 21 e proizvod na firmata MAKPETROL TEAS.
Da raboti so kristali i mislam na frekfencija nad radioamaterski band t.e nad 146 mhz...
vidi dali mozis da najdis kristali za istata i dali ti se isplati....pozdrav 73 od MK :)
Sačuvana

Niki

• Gost
« Odgovor #9 poslato: 07.06.2011. 23:35 »

Zdravo na site, jas sum Nikola od Makedonija, razbiram srpski jazik no tesko pisuvam na srpski. Ako ne e problem da se izrazuvam na makedonski jazik ke bide super, ako ne ke se potrudam da pisuvam na srpski.

Po temata, ovaa stanica e star tip i edino so promena na kristali da probas no pak ne veruvam da stignes do 144MHz bidejki celo kolo raboti na 170MHz kako sto rece, a na 144MHz ne znam dali voopsto ke raboti... i da raboti snagata i osetlivosta ke mu bidat na naj nisko nivo.
Sačuvana

yt9tp

• 3
« Odgovor #10 poslato: 11.07.2014. 00:53 »

Evo i meni prijatelj nabavio jedan ovaj uredjaj. Radi negde na oko 170 MHz. Unutra ima dva seta kristala. Jedan je na 21.xxx Mhz a drugi na 51.xxxx Mhz.

Bilo bi bas dobro ako bi ovo moglo da se nekako preradi na amaterski opseg. Da li je neko u medjuvremenu pokusavao?
Sačuvana

vojaic3k

• Gost
« Odgovor #11 poslato: 11.07.2014. 22:55 »

Sticajem okolnosti imam dokumentaciju za tu radio stanicu.Po frekvencijama kristala  koje si pomenuo radna frekvencija stanice je u gornjem opsegu VHF(oko 170 MHz).Može da se prepodesi na amaterski band uz promenu kristalnih jedinki.Frekvencija predajnika se izračunava  F=Fq *8  MHz a frekvencija  prijemnika F=3 *Fq +10.7 MHz .
Fq je frekvencija kristala.Dokumentaciju sam skenirao pa je malo veći fajl ako te interesuje kontaktiraj me na mail.
Sačuvana