Napredna pretraga  

Vesti:

Autor Tema: RU-20 problem (pulsirajuče lupetanje kod napona manjeg od 27V)  (Pročitano 18 puta)

Amon_Wolf

• 2
  • **

Imam sledeći problem, znaći stanica radi bez problema, sve normalno kad ima napajenje iznad 27V. Jednom kad napon baterije padne ispod 27V počinju problemi. Javlja se pulsirajuče lupetanje u slušalicama na predaji, i izobličuje mi audio na izlazu u slušalicama i kod predaje, što su mi potvrdili kontakti koje sam uspio dobiti. Na 26V se čuje slabo i za svaki volt manje se čuje sve jače i jače, i audio je sve više izobličen. Stanica daje van 22W na punoj snazi. Problem mi je bio isto, kad je napon baterije pao ispod 21V, stanica mi nije davala upozoravajući ton prazne baterije, koju je na kraju spraznilo do 18V, onda sam je isključio i uzeo bateriju dole. Problem je samo kod predaje, prijem radi normalno. Isto se čuje taj pulsirajuči puls i kad stanica tjuna antenu na frekvenciju. Imam priloženi video da vidite o čemu se radi. Na videu je napon baterije 25.1V, baterija je ispravna.

https://youtu.be/XICUCZ3BJ_4

U video izlaz antene ide na watt/SWR metar i "dummy load" od 50 ohma. Isti problem je i kad se koristi štapna antena.
Tog problema nema kad se stanica napaja strujom jačom od 27V. nije meni problem napajati stanicu sa originalnog ispravljača, nego mene muči jer mi je kapaciet baterija onda dosta skraćen, a većinom koristim stanicu terenski, pa mi je ključno da radi ispravno dok se ne isprazni baterija do kraja (21V) a ne do 27V.
Sačuvana