Napredna pretraga  

Vesti:

Autor Tema: Generator Morzeovih Znakova - GMZ  (Pročitano 83 puta)

thermo4

• 1
  • *
    • Imejl
Generator Morzeovih Znakova - GMZ
« poslato: 23.05.2020. 10:21 »

Poštovanje svima,
Da li neko ima neku dokumentaciju ili šemu za ovaj uređaj? GMZ je proizvodila firma ELTAS iz Splita. Naime, kad je došao do mene, nije bilo napojnog kabla, a mislim da bi trebala biti 2, jedan za 12V a drugi za 220V .... Na prednjoj ploči postoji zajednički konektor za oba napona, ali nigdje do sada nisam mogao pronaći kako se spajaju kablovi... Što bi omladina rekla nemam, pin-out  :D

Ako neko ima neko Uputstvo, Pravilo ili bilo šta gdje se vidi raspored pinova, pa da slika ili skenira, bio bih jako zahvalan. Od pomoći bi bilo i da mi slika samo taj dio koji se odnosi na kablove za napajanje i raspored pinova u konektoru

Hvala unaprijed
Đorđe
Sačuvana

RoRa

• 4
    • Imejl
Odg: Generator Morzeovih Znakova - GMZ
« Odgovor #1 poslato: 06.06.2020. 10:44 »

Nažalost, nemam dokumentaciju ali imam mali savet. El. vodovi napajanja idu od priključka na prednjoj ploči preko osigurača i prekidača do primara mrežnog transformatora (za 220Veff) odnosno negde iza ispravljača u sekundaru mrežnog transformatora za 12 Vdc. Maksimalna struja osigurača je veća za napajanje 12Vdc. Ako navedeno nije dovoljno, napravite nekoliko snimaka, kamerom mobilnog telefona, dela uređaja oko priključka napajanja i mrežnog trafoa. 
Sačuvana