Napredna pretraga  

Vesti:

Autor Tema: JNA elektroagregat  (Pročitano 8602 puta)

pedjavgd

• Gost
JNA elektroagregat
« poslato: 02.06.2009. 19:14 »

Nedavno sam dosao u posjed  elektroagregata AB-1.5-230 proizvodnja 1977. god.

Agregat ne mogu da startujem  sa pripadajucim konopom  pa zbog toga  koristim busilicu za "verglanje".
Nakon paljenja uz pomoc busilice    generator ne proizvodi struju  sve dok mu ne pobudim stator naponom iz baterije za aku-busilicu.
Nakon pocetnog pobudjivanja  agregat radi valjano.

U  sklopu regulacije  vidljivo da je  grec  naknadno zamjenjen  sa  neorginalnim.

Potrebna mi je dokumentacija  za ovu mashinu.
Unapred hvala .
73
Sačuvana

ozrenf

• 2
  • **
Odg: JNA elektroagregat
« Odgovor #1 poslato: 10.06.2009. 14:11 »

Kod ove generacije agregata, koliko se sjecam, primjenjen je nacin uzbude kompaudnim namotajem i strujnim
transformatorom. Obzirom da je remanencija (zaostali magnetizam u paketu) malena, ti agregati se ne mogu uzbuditi samostalno, bez opterecenja. Kada se na generator prikljuci potrosac nakon par sekundi se sam pobudi.
Protece neka struja kroz strujni trafo i pocinje pobuda. Takvi su bili i novi. Nadam se da sam malo pomogao. 73. ozrenf. cao
Sačuvana

surlan

• Gost
« Odgovor #2 poslato: 24.02.2010. 20:18 »

Pozdrav. Imao sam slican problem sa ovim i sa elektroagregatom AD-3,7-230
i problem sam rjesavao na sledeci nacin:
Nakon starta agregata i dizanja osiguraca, ako nema izlaznog napona, napravim pazljivo KRATAK SPOJ i agregat se pobudi. Vise puta sam koristio tu metodu i funkcionise, a nema problema za agregat.
Probaj, ali pazljivo.
Sačuvana

obradz

• Gost
« Odgovor #3 poslato: 08.11.2011. 11:04 »

za druga ozrena kakve su šanse da se nađe kakvih šema za kompaudne trafoe i eventualno gdje koji paše dolaze mi na servis relativno često agregati ali još nisam razvaljivo transformatore  a inače se bavim premotavanjem elektromotora takođe došao sam u posjed instrumenta za ispitivanje špulni elektro motora i rotora motanih vojna izvedba da neganjam sada tip i ostalo jeli se ko sureto sa ovim uređajem pošto nisam uspio da ga  pokrenem
Sačuvana