Napredna pretraga  

Vesti:

Autor Tema: AT-15  (Pročitano 3386 puta)

9a3hp

• Gost
AT-15
« poslato: 15.05.2016. 14:03 »

AT-15
antena.
Jel moze netko da mi iz uputsva u PDF da mi konvertuje u JPG format,
ili bilo koji drugi graficki format bilo bi od velike pomoci.
Pa bi me AN/GRC9 Opis štap antene na strani 36 i ili RUP4 Opis antene AT-15  na strani 18, jako interesovali.
Opis AT-101 i AT-102 imam i tablice u Jpg formatu.
Odzipovati sve mogu ali PDF mogu samo da sanjam na ovom zastarelom mobitelu. Racunar nemam. Pa ako mi to netko moze da prebaci iz PDF u Jpg ,
unapred hvala.
Sačuvana

gane

• 5
    • Imejl
Odg: AT-15
« Odgovor #1 poslato: 31.05.2016. 09:32 »

То се ради "online"...има сајтова за то,само се убаци документ који и не мора да се отвара,и по завршеној конверзији се скине слика...
Sačuvana
Електронски уређаји раде на бели дим,кад дим из њих изађе - онда више не раде!

9a3hp

• Gost
« Odgovor #2 poslato: 31.05.2016. 10:36 »

Gane jeste to znam ali kad bi iz memorije telefona mogao da dignem tako veliki fajl, za telefon veliki za bilo koji racunar je to sitnica. Mogucnost da iz zipa konvertuje u jpg na takvim sajtovima nepostoji, snasao bi se vec ja.
Znam da takvi sajtovi neki imaju i opciju da salju na mail adresu link za download konvertovanog sadrzaja.
U svakom slucaju hvala.
Sačuvana

9a3hp

• Gost
« Odgovor #3 poslato: 31.05.2016. 10:48 »

Imam ceo dokument sa Radiste o RUP4 skinuo i odzipao i krajnji rezultat je pdf. Meni neupotrebljiv 100% nemam cime otvarati pdf a probao sam na web za konvertovanje, jednostavno ili check sum neprodje ili koji deo pre pa neodgovara chek sum.
Pa kaze upload fail. A nije ni velik fajl od RUP4.
Sačuvana

YU7JP

• 1
  • *
    • Imejl
« Odgovor #4 poslato: 10.06.2016. 17:07 »

AT-15
antena.
Jel moze netko da mi iz uputsva u PDF da mi konvertuje u JPG format,
ili bilo koji drugi graficki format bilo bi od velike pomoci.
Pa bi me AN/GRC9 Opis štap antene na strani 36 i ili RUP4 Opis antene AT-15  na strani 18, jako interesovali.
Opis AT-101 i AT-102 imam i tablice u Jpg formatu.
Odzipovati sve mogu ali PDF mogu samo da sanjam na ovom zastarelom mobitelu. Racunar nemam. Pa ako mi to netko moze da prebaci iz PDF u Jpg ,
unapred hvala.

ja sam pokušao da skinem ta pdf uputstva pa da ih konvertujem u jpg ali na strani 36 grc9 i na strani 18 za rup4 nisam našao nista o anteni AT-15. mozda sam skinuo pogrešna uputstva...
Sačuvana

9a3hp

• Gost
« Odgovor #5 poslato: 11.08.2016. 12:53 »

Ja citirao stranice kako su mi rekli.
RUP-4 mi izgleda manje od AN/GRC-9. Ja odzipavao ali sta mi pdf format vredi.
U svakom slucaju YU7JP hvala.
Sačuvana

BPD

• Administrator
  • 4
    • Imejl
« Odgovor #6 poslato: 12.08.2016. 01:31 »

Evo ti skenirane te dve stranice iz pravila za AN/GRC-9 i RUP-4, na kojima se pominje štap antena.

Antena je u oba slučaja ista: sastoji se od 5 elemenata dužine 103cm, od kojih su tri MS-116-A i po jedan MS-117-A i MS-118-A. Posle sklapanja antene (ušrafljivanja elemenata jedan u drugi) ukupna dužina iznosi 468cm.

AT-15 je ista ta antena, samo je na donjem elemetnu (jedan od MS-116-A) navaren umetak sa drugačijim navojem, tako da se šrafi na nosač antene za RUP-15. U električnom pogledu sve su to iste antene. I nema tu nikakve mudrosti. Jednostavno, konstruktori su izabrali dužinu koja će pružiti upotrebljivu efikasnost na nižim frekvencijama, a da dužina antene ne bude prevelika. Ostatak priče (prilagodjenje) obavlja sklop za prilagodjavanje u radio-stanici.

73! Brana

Sačuvana

9a3hp

• Gost
« Odgovor #7 poslato: 17.08.2016. 12:21 »

Brane oprosti sta kasnim sa odgovorom, poskupeo mi mnogo Internet. Ubacili me po 4G ceniku iako 4G mreze ovde nema a i da ima to tek jako novi smartphone mogu.
Mnogo zahvaljujem na skenovima. Ja volim raditi replike vojne elektronike za amatersku upotrebu.
Izlazno prilagodno kolo kod AN/GRC-9 po meni je genijalno radjeno za ono doba. Semu predajnika od RUP-4 nemam ali na prednjoj ploci je prikljucak antene asimetrican, kod GRC-9 moze i ovako i onako, kad ide dublet simetricno a sve ostalo nesimetricno.
Sačuvana