Napredna pretraga  

Vesti:

Autor Tema: Izlazni stepen od PD 6  (Pročitano 3635 puta)

e75lju

• 3
    • Imejl
Izlazni stepen od PD 6
« poslato: 24.04.2015. 17:56 »

Imam kompletan izlazni stepen od PD 6 pa bi volio dali neko ima ili zna kako da ga prepravim da mi koristi kao linear mojoj Ru 20 stanici ?
« Poslednja izmena: 11.02.2016. 14:49 od strane Admin »
Sačuvana

RoRa

• 4
    • Imejl
Odg: Izlazni stepen od PD 6
« Odgovor #1 poslato: 25.04.2015. 10:35 »

Izlazni stepen radio primopredajnika PD6 zahteva sledeće DC napone:
+600V za anode
+200V za druge (zaštitne) rešetke
-100V za prve (upravljačke) rešetke, najverovatnije prednapon cevi zavisi od vrste rada (modulacije) predajnika
Potrebno je još obezbediti PTT signal za upravljanje antenskim releom kao i modifikovati kolo za neutralizaciju izlaznog stepena jer je deo ovoga kola u drajveru, modul F.
Sprega između RU-20 i lineara može biti preko veštačkog opterećenja od 50 Oma odgovarajuće snage.
Spisak nije kratak a realizacija projekta zavisi od znanja i mernih uređaja koji stoje na raspolaganju. Potrebni novac se podrazumeva. 
Sačuvana

e75lju

• 3
    • Imejl
« Odgovor #2 poslato: 25.04.2015. 17:31 »

Onda je lakse iskorisit ove cijevi i napravit sve iz pocetka , al hvala na informaciji ..
Sačuvana

RoRa

• 4
    • Imejl
« Odgovor #3 poslato: 25.04.2015. 19:53 »

Moram priznati da me vaš zakjlučak malo zbunjuje. Izvori napona napajanja su vam neophodni u svim varijantama. Slobodan PTT signal postoji na slobodnom konektoru RU-20, jedan od dva postojeća, na koji priključujete mikro-telefonsku kombinaciju. Opterećenje 50 oma disipacije 25-30W nije problem za samogradnju. Neutralizacija se uobičajeno primenjuje u amaterskim cevnim linearima.
Međutim, vaš izlazni stepen od PD6 vaša odluka.

Sačuvana

e75lju

• 3
    • Imejl
« Odgovor #4 poslato: 27.04.2015. 12:53 »

Ma ja sam mislio da je samo  dodas napone na onom plavom konektoru i relej prijem predja i to je to za mene je to malo komplikovano da prepravim..
Sačuvana