Radionica > Vojni telekomunikacioni uređaji

Sema izlaznog stepena i ant. prilag. 549A-2 (RU 20)

(1/1)

gorancha:
Moze li neko ko poseduje pristojnu kopiju seme od 549A-2 da je podeli samnom, ako ne drugacije,  na PP? Nabavio sam ovu polovinu stanice, bez jedne ploce i poprilicno "urnisanu" (izvadjena iz kontejnera na jednom otpadu), i pokusao bih da taj sklop ucinim autonomnom jedinicom koju bih dodao QRP uredjaju koji sam pravio...
Pokusao sam sa semama sa sajta, ali...
Jos bi lepse bilo, ako je neko vec prolazio kroz tu "avanturu", da podeli iskustva, ili bar da da svoje misljenje o toj ideji :)
Srdacan pozdrav,
Goci

RoRa:
Ako sam vas dobro razumeo vi želiti osposobiti levi blok ( linearni pojačavač i automatski antenski tjuner ) radio-uređaja RU-20. Uz dobru želju potrebno je imati određenu dokumentaciju, poznavati osnove RF tehnike uključujući i poznavanje komponenata ( IK i tranzistori) i imati ili moći pozajmiti osnovne merne instrumente (DVM sa RF sondom za početak).
Posedujem papirnu kopiju knjige INSTRUCTION BOOK za COLLINS AN/PRC-515 Radio Set, na engleskom, verovatno na nekom drajvu imam i PDF fajl navedene knjige.
Šta imate i šta želite?

gorancha:
Tako je, RoRa... :)
 Ideja je da se `levi blok` ucini autonomnom jedinicom ( u stvari, upravo da ima tu funkciju koju ima u RU-20), da ga koristim kao linearac za QRP uredjaje (prvenstveno za SDR koji sam upravo zavrsio) sa izlazom 1-2 W, da od "ulaza" ima samo RF ulaz i napajanje i nista drugo - sem eventualno prosledjenu komandu prijem-predaja, ako se ne moze ostvariti da preklapanje vrsi pojava RF na njegovom ulazu...posto nedostaje jedna ploca, preklapanje bandova bih pokusao da prepravim na rucno, ali priznajem da se (jos uvek) nisam upustao u detalje oko toga.Jos da dodam, pretpostavka je da je sve ispravno, ali nekompletno...
Volje i slobodnog vremena ima napretek, kao i ponesto od znanja, mernih uredjaja i izvora napajanja, jedino nedostaje citljiva dokumentacija...I, nemoj personirati... :) nekako mi je neprijatno, ja poticem iz onih vremena, kada su pocetnici i stari "vukovi" bili na ti, a da to nije imalo veze s postovanjem niti godinama...
Pozdrav,
Goci

RoRa:
http://elektrotanya.com/collins_prc-515_instruction_book.pdf/download.html

Ovde se može naći besplatna kopija dokumentacije ( na engleskom) sa čitljivim šemama.
Da sam na tvom mestu prvo bih napravio "inventar" levog bloka RU-20 da se tačno zna sa čime raspolažeš. Imam dva komada RU-20 i neke dodatne module ( servo pojačavač) pa ti mogu pomoći oko inventara levog bloka
Ranko

Navigacija

[0] Indeks poruka

Idi na punu verziju