Napredna pretraga  

Vesti:

Autor Tema: RU 20, CW i SSB na Punoj snazi  (Pročitano 3653 puta)

aleksandar_sabac

• 3
    • Imejl
RU 20, CW i SSB na Punoj snazi
« poslato: 11.10.2013. 18:51 »

Da opisem prvo napajanje pa onda problem, mozda jedno ima veze sa drugim.

Ispravljac 24V 5A u paralelnoj vezi sa dve baterije od 12V 7,2Ah (redno vezane, 24V).
Time sam obezbedio da mi napon ne pada ispod 23V i svu struju vecu od 5A moze da povuce sa baterija.

Da napomenem da je snaga na uredjaju povecana i iznosi oko 40W (Puna).

Mogu da radim telegrafiju samo na smanjenoj snazi dok na Punoj snazi posle 2 do 3 sekunde gubim ton u slusalicama ali mislim da ostajem u predaji.
Kada radim SSB onda je slicna stvar, tj na Smanjenoj snazi uvek imam kontrolu u slusalicama dok na Punoj istu samo ponekad gubim nakon par sekundi (kada glasnije pricam) ali sasvim sigurno znam da me korespodent cuje, tj da ostajem u predaji jer sve sto razmenim od podataka dobijem potvrdu, odgovor itd.

Znam da je napon napajanja uredjaja 25,2V i da ne sme da padne ispod 21V. Kod mene ne pada ispod 23, retko kada dodje do 22V.

Prilicno mi je problematicno raditi CW a da nemam kontrolu predaje. :-)

Taster je pesak, slusalice su 2x600 Ohm, a za mikrofon imam sledece podatke: 0,25 GDS (cirilica, S je Sabac -Sh) 50 Ohm
Sačuvana

aleksandar_sabac

• 3
    • Imejl
Odg: RU 20, CW i SSB na Punoj snazi
« Odgovor #1 poslato: 12.10.2013. 17:46 »

Dakle evo sigurnijih tvrdnji.
Na Smanjenoj snazi sve radi OK dok na Punoj posle 2 sek. gubim signal u slusalicama i na SSB i na CW a predaja funkcionise bez problema, dakle cuju mene ali ne cujem sebe.
Na SSB i ne smeta ali na telegrafiji nema sanse da radim bez kontrole. I jos nesto kada radim CW, cuju me 1KHz ispod ili iznad, zavisno da li radim na LSB ili USB posto RU 20 nema posebno CW.
Sačuvana

aleksandar_sabac

• 3
    • Imejl
Odg: RU 20, CW i SSB na Punoj snazi
« Odgovor #2 poslato: 22.10.2013. 17:25 »

Dakle prosta stvar. Stabilizacija napona. Samo je ispravljac bio slab a jedna od baterija losa. Ali zasto to nisam primetio. Voltmetar na ispravljacu jednostavno dobro meri ali sporo. Nisam primecivao da napon pada ispod 21V dok nisam zakacio bolji uredjaj za merenje napona, promenio losu bateriju i evo sljaka kao blesav.
Sačuvana