Napredna pretraga  

Vesti:

Autor Tema: Trazi se sponzor donator za antenu repetitora R6 Besna Kobila Vranje  (Pročitano 4769 puta)

YT1PRM

• 4
  • BOG VAM POMOGAO
    • www.elektricar.eu
    • Imejl

Trazi se sponzor za novu prijemnu antenu koja moze da izdrzi vremenske nepokode sneg led i jake udare vetra za repetitor R6 Besna Kobila Vranje , ili za Duplekser-filter sve predloge i informacije prosledite mi na tel 066/002212 ili na email yt1prm@gmail.com

Sačuvana
73! to YT1PRM

aleksandar_sabac

• 3
    • Imejl

J-pole od hroma je najidealnije resenje za sve vremenske uslove. Kratkospojena, uzemljena...
Materijal nece puno da kosta, pa jos malo vremena da se usteluje na F-ju i eto super antene.
Ja imam napravljenu od Al, zimus se napunila vodom i zaledila i led je samo izasao na vrh cevi.
Vetrovi je ljuljali ali nisu razljuljali.
Sačuvana

YT1PRM

• 4
  • BOG VAM POMOGAO
    • www.elektricar.eu
    • Imejl

Kazu ime BESNA KOBILA  vrh je dobio upravo zato sto je vema surov i jaki vetrovi ,
no antena nije stradala od vetra , vec od ledenika koji se je otopio i pao sa stuba i polomio antenu :-[
antena je visoka 2,5m i to je previse za te uslove treba kraca , ali je Radioklub Surdulica kupio takve dve antene MA2000 ,
gornja koja je pri vrhu stuba je jos uvek ziva  :D
Sačuvana
73! to YT1PRM

e78zz

• Gost

Mozda da gp antenu "ubacis" u pvc cev ja sam to radio ...
radio sam home ade rpt nekada, bez dupleksera, sa home made filterom i to je patnja... ako radis sa filterom on mora biti termicki jako-jako stabilan!!! montiras ga u prijemnu granu nakon sto nadjes tx-rx mrtvi ugao i tek onda sa analizatorom spektra filter podesis tako da ubijes sve sem prijemne frekvencije.

ako nabavis kvalitetan duplekser predlazem ti da se raspitas u podgorici za antenu. gledao sam kod jednog radio-amatera tehnicara u rtcg koji je radio i odrzavao r4 na bjelasici a koji je pravio antenu sa 3 fazirana dipola ulepljena cini mi se poliesterom. to je bilo pre 10-12 godina pa sam pozaboravljao imena, ali sigurno ce neko znati o kome se radi. te antene su i radile i trpile cuda.

Trenutno ti predlazem qrp out rpt i da pokusas da montazu antena verikalno jednu iznad druge (eksperimentom nadji poziciju), jer cak i ako ne proosciluje tx ce da ti ogluvi rx... ali to je kratkog daha jer kad padne sneg... pojavice se refleksija i sum ce ponovo da udje u prijemnik... :( ....
Predlazem ti da se ne patis. moras da nabavis ozbiljan duplexer.
Sačuvana

YT1PRM

• 4
  • BOG VAM POMOGAO
    • www.elektricar.eu
    • Imejl

e78zz hvala na savetima , velika smernica i pomoc su uvek dobrodosli svaki saveti i komentari uvek se iz nekog saveta izvuce nova ideja -pouka  73 yt1prm
Sačuvana
73! to YT1PRM