Napredna pretraga  

Vesti:

Autor Tema: Pomoc oko identifikacije antene  (Pročitano 4268 puta)

YU5DIM

• 2
  • **
    • Imejl
Pomoc oko identifikacije antene
« poslato: 29.04.2013. 14:06 »

Pozdrav svima,

Dosao sam u posed antene u prilogu,da li se ko mozda susretao sa ovom antenom i mozda zna za koji je opseg,po konstrukciji izgleda kao EH antena za HF ali sumnjam da je to,to,vise mi deluje da je neka prijemna antena za vise frekvencije,po oznaci na njoj ne mogu nista da nadjem na internetu,proizvodjac je ITT,a koristila se u vojsci...

« Poslednja izmena: 11.02.2016. 13:14 od strane Admin »
Sačuvana

YU5DIM

• 2
  • **
    • Imejl
Odg: Pomoc oko identifikacije antene
« Odgovor #1 poslato: 04.05.2013. 14:30 »

Evo iste takve antene montirane na RTPS - 1kw ako je neko radio na ovom teleprinteru verovatno zna za sta sluzi ova antena,prikljucak na njoj je n-zenski
Sačuvana

Goran YU5M

• Gost
« Odgovor #2 poslato: 25.10.2015. 18:21 »

Pozdrav Ivice,
Verujem da si do sada vec nasao odgovor na to koja je antena u pitanju  :), ali zbog drugih  da kažem...... Označena antena na RTpS-1KW je aktivna prijemna antena , radi u opsegu do 30 MHz..... Napaja se preko koaksijalnog kabla naponom od 24V, ako  me sećanje dobro služi...... Sama antena je vrlo kvalitetna i vrlo često smo je koristili...... Znam jednog od kolega radio-amatera koji su radili na opravci i servisiranju RTpS-1KW.....
73 Goran YU5M
Sačuvana

YU5DIM

• 2
  • **
    • Imejl
« Odgovor #3 poslato: 25.10.2015. 22:05 »

Pozdrav Gorane!

Hvala ti,ja jos nisam uspeo da odgonetnem nista oko ove antene,stoji mi sa strane i ne koristim je,drago mi je da je to za sta sam i predpostavljao,moram probati ovih dana da  vidim da li radi,znam samo da se koristila na RTPS 1kw,ali nisam znao za sta.

LP 73'

Ivica
Sačuvana