Napredna pretraga  

Vesti:

Autor Tema: standard HX 260 V  (Pročitano 4847 puta)

pirat5

• Gost
standard HX 260 V
« poslato: 03.10.2012. 11:05 »

pozdrav forumasima molio bih  ako moze da mi pomognete,imam standard hx 260v radio stanicu na kojoj su bile otisle baterije ,kada sam zamjenio novim na ekranu mi ispisuje samo CL..pri pokusaju da ponovo ukucam kanale pomocu onog sistema pritiskom ona dva dugmica i prekidaca za paljenje kao sto sam ranije ukucavao kanale sad dobijam CL...unapred hvala.
Sačuvana

pirat5

• Gost
Odg: standard HX 260 V
« Odgovor #1 poslato: 09.10.2012. 09:27 »

dali je moguce da se niko nije sreo sa ovim problemom.
Sačuvana

Filip

• Gost
« Odgovor #2 poslato: 16.10.2012. 16:37 »

To CL ti je brisanje svih kanala iz memorije...

Otvori uredjaj, nadji switch S601 i pomeri ga na ON poziciju, to bi trebalo da resi problem... Ako se ne snadjes, kontaktiraj me na mail...
Sačuvana

ELEKTROPIONIR

• Gost
« Odgovor #3 poslato: 02.11.2012. 20:37 »

Kad vec otvaras vidi da nema neka dugmasta baterija,ako ima onda je ona za memoriju i mozda se ispraznila.
Sačuvana

E73MB

• Gost
« Odgovor #4 poslato: 07.11.2012. 00:18 »

dali je moguce da se niko nije sreo sa ovim problemom.

Na prednjoj strani imas 4 tipke,prva je skaner,druga velika/mala snaga,treca simplex,cetvrta zakljucavanje.
Pritisnes tipku 1 i 4 zajedno i upali stanicu.na displeju se pojave dvije crte - -,kada si dobio ovo pritisni dugme sijalice i na displeju se pojavi cs5 tu odredi pomak 5-10-12,5-25 i 50 KHz upisi zeljeni pomak i pritisni tipku sa zvucnikom.Ponovo tipka sa sijalicom i dobijes ovo 00,00(4 nule a prve dvije trepcu) to je tot ili time out timer,tajmer ili vremenski prekidac emitovanja.Koje vrijeme upises to vrijeme mozes ici u predaju a najbolje je da ostanu sve nule.Sada pritisni tipku sa zvucnikom.Ponovo tipka sa sijalicom i na displeju pise ch01(ch treperi).Pritisni tipku sa zvucnikom i na displeju se pojavi 150.000.Pritisni tx taster i okreci dugme od kanala i pomices frekvenciju po 1 MHz ili bez tastera pomices gore ili dole frekvenciju .Upisi prijemnu frekvenciju pa opet tipka sa zvucnikom zatim tipka sa sijalicom i na displeju pise C- -.Tu upisujes subton ili ti pl ton.Opet okreces kanalni preklopnik do zeljenog pl tona.Da potvrdis opet tipka sa zvucnikom,pa taipka sa sijalicom i imas opet 150.000,predajni dio podesi frekvenciju na isti nacin sa kanalnim preklopnikompa opet zvucnik tipka pa sijalicapa opet imas c - - i tu upisi pl ili subton za predajnu frekvenciju pa tipka sa zvucnikom da se potvrdi.Pritiskom na tipku sa sijalicom prelazis na ch2 i ponavljas isti postupak je sve do kanala br 16.Ako ne zelis mijenjati sve kanale upali stanicu i dodji na kanal kojem mijenjas frekvenciju,ugasi stanicu i ponovi pocetni postupak da dobijes - - i po gore navedenom promijeni frekvenciju kada to odradis ugasi i upali stanicu.
To je sva nauka oko tog uredjaja. 73 de E73MB Momcilo.
« Poslednja izmena: 07.11.2012. 00:23 od strane E73MB »
Sačuvana