Napredna pretraga  

Vesti:

Autor Tema: RUP-2A - šta uraditi?  (Pročitano 5161 puta)

MilosC

• Gost
RUP-2A - šta uraditi?
« poslato: 15.08.2011. 20:20 »

Imam uređaj RUP-2A i treba mi savet šta sa njim da uradim. Uzeo sam ga na vojnom otpadu u kompletnom stanju, ali bez informacija o njegovoj ispravnosti. Otkrio sam da mu ne funkcioniše jedna elektronska cev, ali i dalje ima šuma u slušalicama, mada nema nikakvog prijema. Kasnije sam video da mu je pretvarač podešen na 120V, a na prednjoj ploči piše 150V.
Pitanja:
Da li se napaja sa 120V ili sa 150V?
Šta uraditi sa ovom stanicom, vredi li naći ispravnu cev (i može i se naći, 1L4 ako se ne varam), ili je jednostavno iskoristiti za delove? Da li bih uopšte mogao da komuniciram sa nekim na ovom opsegu?
Sačuvana

Dushan

• Gost
Odg: RUP-2A - šta uraditi?
« Odgovor #1 poslato: 17.08.2011. 16:03 »

Pozdrav,pa sto se tice ispravnosti prijemnika i predajnika mozes ga ipitati sa nekim ko ima CB stanicu,jer rup-2 jednim delom radi u tom opsegu,ali za dalju upotrebu ne znam koliko moze da ti posluzi sobzirom na snagu od 0,5W.Imas ovde na sajtu u odeljku VHF uredjaja uputstvo i seme zauredjaj. Eto male pomoci pa se nadam da ce biti od koristi. 73!
Sačuvana

MilosC

• Gost
« Odgovor #2 poslato: 18.08.2011. 21:14 »

Hvala na odgovoru. Najverovatnije će za delove da ide. Jedino me interesuje da li je moguće prepraviti stanicu da radi na nekom "zanimljivijem" opsegu?
73!
Sačuvana

Dushan

• Gost
« Odgovor #3 poslato: 19.08.2011. 22:10 »

Pa sto se tice prepravke ne znam da li je moguce,a i pitanje je koliko se isplati,nisam bas toliko strucan po tom pitanju ali mislim da je nisplativo. 73!
Sačuvana

mirko

• Gost
« Odgovor #4 poslato: 04.09.2011. 20:29 »

Pozdrav !

RUP-2 se sigurno ne isplati prepravljati. Za djelove ga je šteta rasturiti. "Upotrebljiv" je kao dio kolekcije za nekog od nas koji skupljamo stare vojne radiostanice. Nešto se može za njega dobiti i to uložiti u kupovino stanice koje nije potrebno prepravljati.

Mirko, S52PC
Sačuvana