Napredna pretraga  

Vesti:

Autor Tema: PRC-320, VFO ne osciluje  (Pročitano 4326 puta)

RoRa

• 4
    • Imejl
PRC-320, VFO ne osciluje
« poslato: 30.05.2010. 14:01 »

PRC-320, na prijemu, daje u slušalicama neprekidan tonski signal kao upozorenje da sintetizator nije u "lock"-u. Proverom je nadjeno da VFO, modul 3 (št. kolo 3h), ne osciluje. Postoji napon napajanja od 5.8 V  kao i napon na varikap diodama ( izlaz iz sintetizatora) od oko 83V. Za početak: da li je nekome poznat tip integrisanog kola ugradjenog u VFO? Bili bi korisni i kataloški podaci. Imam neke kataloge firme Plessey ali tu nema int. kola sa 11 ili12 izvoda koje bi moglo poslužiti kao aktivni elemenat VFO-a
Sačuvana

Kliza

• 3
Odg: PRC-320, VFO ne osciluje
« Odgovor #1 poslato: 31.05.2010. 18:40 »

Dobar dan, ova kola vrlo tesko je naci,jos davno sam trazio ali ih nisam nasao.Inace kolo u 3h je CN 597 jedino da probate sa nekog drugog modula,koji radi.A da li iz 3h imate na tacki 2 sig. 1,75MHZ . a napon od 83v mislim da je mali on bi trebao da bude  najmanje 105v koji izlazi dalje iz sntezatora. Uglavnom da vam pravo kazem i sam sintezator je mnogo komplikovan, a i cela popravka,naj vise neispravnosti sam poravljao u napajanju 5a i 5b, 1a, u 3 ali zavisno od opsega, 2h, 2a i 2b,vec kada dodje do sint. e toje ludilo Eto toliko za sada.
Sačuvana

RoRa

• 4
    • Imejl
Odg: PRC-320, VFO ne osciluje
« Odgovor #2 poslato: 01.06.2010. 18:04 »

Nažalost, Plessey je davno prestao da proizvodi vojna integrisana kola. Narednih dana pokušaću da pomoću signal generatora i osciloskopa utvrdim šta nije u redu sa VFO-om. Usput to će nešto kazati i o stanju sintetizatora. Svestan sam činjenice da je popravka sintetizatora " nemoguća misija".
Sačuvana