• 19.09.2019. 20:52
  • Dobrodošli, gost
Napredna pretraga  

Vesti:

Autor Tema: antene za kt stanice  (Pročitano 2663 puta)

9a3hp

• Gost
antene za kt stanice
« poslato: 21.03.2016. 16:13 »

Na milion raznih foruma sam nasao bas sve o angrc9 i RUP4 ali nigdje podataka o vertikalki koliko je visoka. Na nekim sajtovima iz opisa duzine ekemenata i njihovog broja sam zakljucio da je to negdje 2.66m. Ma svugdje slika izolatora a takav je i na prethodniku onom BC1306 samo mu antena dodje sa desne strane.
Ali nista o anteni. Koliko znam osim orginal antene u JNA se koristila i antena sa kapacitivnim opterecenjem jel bolje radi eh ni o tome nigdje detalja. Pa ako netko zna unapred hvala. 
Sačuvana

BPD

• Administrator
  • 4
    • Imejl
Odg: antene za kt stanice
« Odgovor #1 poslato: 22.03.2016. 00:26 »

Na milion raznih foruma sam nasao bas sve o angrc9 i RUP4 ali nigdje podataka o vertikalki koliko je visoka...
Nisi pažljivo pratio na času  :) Ta antena ima 5 elemenata, od kojih je svaki dužine 103cm, a ukupna dužina antene je 468cm (deo dužine se gubi zbog ušrafljivanja elementa u element). Na Radisti, u download sekciji, imaš knjige u pdf-u
za GRC-9:
http://www.radista.info/download/instructions/pdf_GRC-9_Knjiga_I.zip
Opis štap antene je na strani 36,

za RUP-4:
http://www.radista.info/download/instructions/pdf_RUP-4.zip
Opis antene AT-15 je na strani 18.

73! Brana
Sačuvana

9a3hp

• Gost
Odg: antene za kt stanice
« Odgovor #2 poslato: 22.03.2016. 09:26 »

Hvala na pomoci, ja vec 6 godina nemam racunar vec polusmartphone koji je tehnhicki ogranicen pa pdf  i slicno nema sanse iako sam naknadno dodao software ide samo omanji pdf. Odzipovati mogu sve ali ako je rezultat pdf to nemogu da otvorim.
Nasao sam ja standardna duzina 15' ali bez detalja.
Iz engleskog teksta sam nasao ukupnu duzinu ali ne i detalje.
Jos jedamput hvala.
Naime antene su mi jaca strana ali interesovalo me sta su  bez racunara samo tablice i siber izracunali jer nisu sigurno napamet.

Pa ako netko moze da mi konvertuje pdf u jpg ili bilo koji drugi graficki format bilo bi od velike pomoci.
Pa bi me AN/GRC9 Opis štap antene na strani 36 i ili RUP4 Opis antene AT-15  na strani 18, jako interesovali.
Opis AT-101 i AT-102 imam i tablice u Jpg formatu.
Unapred hvala.
« Poslednja izmena: 06.05.2016. 13:14 od strane 9a3hp »
Sačuvana