Radionica > Vojni telekomunikacioni uređaji

Signal generator G4-1

(1/2) > >>

RoRa:
Signal generator G4-1, imam ga godinama, često se kvari. Uspevao sam da ga popravim tako što sam pravio, usput, nedostajuću dokumentaciju, šeme veza pojedinih modula. Sada je problem činjenica da je izlazni napon veći od zadatog, gotovo 25%, iako je kazaljka instrumenta dovedena, pomoću potenciometrom POD. NIVOA, u odgovarajući položaj. Da li neko poseduje bilo kakvu dokumentaciju za ovaj vredan uređaj moje radionice? 

gane:
Код Руса могу да се нађу шеме свих инструмената врло просто и без муке.Изненађен сам да неко уопште помиње то као проблем,нису то амери...

gane:
Као што рекох  нису то амери па све нешто да се плати,испод жита...ево линка који сам нашао за тренутак,мноштво Руских инструмената...

http://www.jais.ru/texp.html

Надам се да је помогло!
ПС
Користите људи ћирилицу,па код нас се учио Руски годинама сад испада да то нико не зна,као да се људи стиде...нема среће у "латиници",само неукус,превара и кичерај...

RoRa:
Гане хвала на уложеном труду око руског линка. Нажалост сигнал генератор Г4-1 носи ознаку G4-1 и резултат је удруженог подухвата, највероватније, Војно-техничког института у Београду и неких Италијана. Лабораторија за електронику Института за нуклеарне науке у Винчи је својевремено развила и производила бројач фреквенција Ф4-1 (до 100 MHz), ознака F4-1, као другог члана овога мерног пара. 

gane:
Е,ако је каунтер са никси цевима давно сам имао један и поклонио другару код кога хвата прашину...једино  можда има наде да неко од бивших радника има нешто од литературе...иначе генерално за Руске ствари само треба отићу на www.rambler.ru ,онда се укуца ћирилицом шта те занима и изненађујуће,али Руси су све шеме дали на нету потпуно бесплатно...

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju