• 19.09.2019. 21:03
  • Dobrodošli, gost
Napredna pretraga  

Vesti:

Autor Tema: Signal generator G4-1  (Pročitano 3371 puta)

RoRa

• 4
    • Imejl
Signal generator G4-1
« poslato: 07.12.2015. 19:49 »

Signal generator G4-1, imam ga godinama, često se kvari. Uspevao sam da ga popravim tako što sam pravio, usput, nedostajuću dokumentaciju, šeme veza pojedinih modula. Sada je problem činjenica da je izlazni napon veći od zadatog, gotovo 25%, iako je kazaljka instrumenta dovedena, pomoću potenciometrom POD. NIVOA, u odgovarajući položaj. Da li neko poseduje bilo kakvu dokumentaciju za ovaj vredan uređaj moje radionice? 
Sačuvana

gane

• 5
    • Imejl
Odg: Signal generator G4-1
« Odgovor #1 poslato: 08.12.2015. 12:25 »

Код Руса могу да се нађу шеме свих инструмената врло просто и без муке.Изненађен сам да неко уопште помиње то као проблем,нису то амери...
Sačuvana
Електронски уређаји раде на бели дим,кад дим из њих изађе - онда више не раде!

gane

• 5
    • Imejl
« Odgovor #2 poslato: 08.12.2015. 12:29 »

Као што рекох  нису то амери па све нешто да се плати,испод жита...ево линка који сам нашао за тренутак,мноштво Руских инструмената...

http://www.jais.ru/texp.html

Надам се да је помогло!
ПС
Користите људи ћирилицу,па код нас се учио Руски годинама сад испада да то нико не зна,као да се људи стиде...нема среће у "латиници",само неукус,превара и кичерај...
Sačuvana

RoRa

• 4
    • Imejl
« Odgovor #3 poslato: 10.12.2015. 14:04 »

Гане хвала на уложеном труду око руског линка. Нажалост сигнал генератор Г4-1 носи ознаку G4-1 и резултат је удруженог подухвата, највероватније, Војно-техничког института у Београду и неких Италијана. Лабораторија за електронику Института за нуклеарне науке у Винчи је својевремено развила и производила бројач фреквенција Ф4-1 (до 100 MHz), ознака F4-1, као другог члана овога мерног пара. 
Sačuvana

gane

• 5
    • Imejl
« Odgovor #4 poslato: 10.12.2015. 18:16 »

Е,ако је каунтер са никси цевима давно сам имао један и поклонио другару код кога хвата прашину...једино  можда има наде да неко од бивших радника има нешто од литературе...иначе генерално за Руске ствари само треба отићу на www.rambler.ru ,онда се укуца ћирилицом шта те занима и изненађујуће,али Руси су све шеме дали на нету потпуно бесплатно...
Sačuvana

simic scv

• Gost
« Odgovor #5 poslato: 14.07.2016. 06:33 »

Pozdrav, evo sada videh temu mozda mogu pomoci oko dokumentacije .
Sačuvana

RoRa

• 4
    • Imejl
« Odgovor #6 poslato: 14.07.2016. 09:33 »

Bilo kakva pomoć je dobrodošla.Kompletna dokumentacija bi bila najbolje rešenje, spreman sam da snosim sve troškove. Minimalno, uz dokumentaciju koju sam napravio neophodna mi je blok šema ili nešto slično međusobnog povezivanja svih modula u generatoru G4-1.
Sačuvana