Radionica > Radio-amaterski uređaji

Motorola GM300 [programiranje]

(1/2) > >>

Muholovski:
Zdravo svima.

Ovo je moj prvi post na forumu i odma' se obraćam žalbenom odeljenju. Mada sam do sada sajt već duže vreme redovno pratio.
Naime, moj problem, odnosno problem moje radio stanice se sastoji u tome što nakon programiranja ne mogu da vršim predaju, ali imam prijem. Jednostavno mikrofon kao da nije priključen. I zvuk stanice je uvek na maksimumu, potenciometar ne reaguje. Ali kada u stanicu priključim programator, potenciometar reaguje je jačinu zvuka.
Sa istim programatorom sa već programirao GP300 i sve je proteklo bez problema.
Uspeo sam ja da isprogramiram i GM300, ali kažem u čemu je sada problem. Probao sam i sve stavke da vratim na default, ali nije bilo od pomoći.
Da vas čujem...

gane:
GM300 има тример за ниво модулације па можда је смањена модулација ту на њему,јер се то не програмира?
А ово за потенциометар ми није јасно и не могу помоћи.Нађи неко упутство опширније па читај,има око Мотороле да се диплломира док човек уђе у све опције.Ја сам на њој имао проблема са референтном фреквенцијом и са излазним степеном пар пута па ми није требало да много читам,(хвала Богу),заиста уређај са милион опција...Срећно у сваком случају!

seid:
Gane je u pravu, čovjek može doktorirati na Motorolinim uređajima, jedan problem što se tiče oko programiranja je taj što bi svako da danas programira uređaje bez nekog predhodnog minimalnog znanja o primoredajnicima i samom programiranju, pa srljaju grlom u jagode.

seid:

--- Citat: Muholovski  06.03.2014. 18:54 ---Zdravo svima.

Ovo je moj prvi post na forumu i odma' se obraćam žalbenom odeljenju. Mada sam do sada sajt već duže vreme redovno pratio.
Naime, moj problem, odnosno problem moje radio stanice se sastoji u tome što nakon programiranja ne mogu da vršim predaju, ali imam prijem. Jednostavno mikrofon kao da nije priključen. I zvuk stanice je uvek na maksimumu, potenciometar ne reaguje. Ali kada u stanicu priključim programator, potenciometar reaguje je jačinu zvuka.
Sa istim programatorom sa već programirao GP300 i sve je proteklo bez problema.
Uspeo sam ja da isprogramiram i GM300, ali kažem u čemu je sada problem. Probao sam i sve stavke da vratim na default, ali nije bilo od pomoći.
Da vas čujem...
koji program koristiš?

--- Kraj citata ---

Muholovski:
Za programiranje najčešće i najrađe koristim R04.00.00. Onda sam prebacio panel sa druge motorole gm300 i radi savršeno. A onaj panel koji ne registruje mikrofon i na kojem je ton pojačan do maksimuma koristim isključivo za programiranje. Ali on je radio savršeno dok ga prvi put nisam prikačio na interfejs. I čak štaviše, kada u taj pokvareni panel udenem kabl od programatora, potenciometar reaguje na jačinu tona.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju