• 22.11.2019. 16:21
  • Dobrodošli, gost
Napredna pretraga  

Vesti:

Autor Tema: Problem sa RUP 12  (Pročitano 2332 puta)

Safet

• Gost
Problem sa RUP 12
« poslato: 09.04.2014. 13:12 »

Imam problem sa RUP 12. Prijem čujem isprekidano u pravilnim razmacima. Probao sam primiti tonski poziv sa RUP 33 ali ga ne čujem kontinuirano nego samo u prekidima i to u pravilnim razmacima. Na drugom RUP 12 ga čujem normalno. Kada pređem u predaju u slušalici čujem samo krčanje a predaja ne radi jer na uređaju koji je od njega udaljen pola metra se ništa ne registruje. Na priključnici za 40V na bloku 4L imam 46V i isto se događa i kad stavim drugi pretvarač 12/40V blok 5D, a u drugom RUP 12 oba bloka rade normalno i daju 39,9 i 40V što znači da problem nije do njih. Ostali naponi su uredu. Na uređaj je priključena vještačka antena od 50 oma preko RG 58 dužine oko 1m i sa drugom RUP 12 imam i prijem i predaju na maloj udaljenosti testirano sa RUP 33. Moje mišljenje je da ako je izgorio izlazni stepen barem prijem bi trebao biti u redu.

Molio bi ako se neko razumije u ove uređaje da mi pomogne oko pronalaska kvara.

73
Sačuvana

Kliza

• 3
Odg: Problem sa RUP 12
« Odgovor #1 poslato: 14.04.2014. 09:08 »

Pozdrav,kao sto sam svatio imate dva rupa 12,jedna od mogucnosti je da probate,da menjate module iz jedne u drugu,iz ispravne u neispravnu,da se nebi izgubili u zamenama modula,najbolje je da ispravne pre prebcivanja obelezite flomasterom,ja bi tu prvo probao modul 2d,a ako imate semu onda ce vam biti lakse,da module vezane za prinemnik,menjate jedan po jedan,dok stanica ne proradi,da li vam radi prigusivac suma,evo vam mala pomoc mozda ce vam pomoci,pozdrav Kliza.
Sačuvana