• 15.10.2019. 17:57
  • Dobrodošli, gost
Napredna pretraga  

Vesti:

Autor Tema: Codan 9350 9360  (Pročitano 2304 puta)

9a3ddg

• Gost
Codan 9350 9360
« poslato: 02.04.2013. 12:13 »

Pozdrav svima. Evo imam jedan problem sa uređajem i tjuner antenom 9360+9350 Codan.

Naime, antena neće da pokrene tjuner na tjuniranje pritiskom tipke TUNE na uređaju. Na ekranu uređaja dobijem različite poruke kao što su TUNE PASS ili TUNE FAIL iako nije došlo do pokretanja motora u anteni i SWR nikako nije prilagođen (provjereno sa swr metrom). Isto tako sam izmjerio da uređaj pritiskom tipke TUNE u tom kratkom vremenu pošalje oko 50w u antenu! To mi se nekako čini previše (uređaji obično šalju oko 10w prilikom tjuniranja auto tjunera, koliko ja znam). Totalno sam zbunjen. Sve sam provjerio: kablove, unutrašnje konekcije, mehaniku antene,... Motor u anteni se jedino pokreće uključivanjem moda SCAN i po tome znam da motor radi. Uređaj 9360 je nov, ja sam skinuo naljepnice sa ekrana, nikad otvara, svi šarafi su pečatirani, Što se tiče antene ona je dobrano polovna iako unutrašnjost izgleda dosta dobro (jedino je bila potrgana gumica spoja motora i osovine, popravljeno je).

Ako netko ima kakav podatak o snazi tjuniranja Codana ili bilo što korisno molim da mi pomogne.

Hvala
9A3DDG Duje
Sačuvana