Vojno-policijski telekomunikacioni uređaji > Sredstva veze JNA

Radio teleprinterski sistem RTpS-400

(1/3) > >>

aleks:
Proizvođač EI-Niš(sistem nastao kao zamena i dopuna za RTpS-100)
Montirao se na vozila TAM-5000 i TAM-110
Sastoji se od :predajnika,prijemnika, dva mrežna ispravljača(mi-8 i m-11),wat-metra,veštačkog opterećenja,antenska kutija za podešavanje antena(koriste se posebne tablice)
Oprema:taster ts-1,mikrotelefonska kombinacija,teleprinter(t-100 siemens ili etl-1 EI-Niš),upravljačka kutija up-6
Antene:Vertikalna štap antena at-26,žičana antena sa stubom at-5a i klasični dipol.
Kzu oprema: kriptozaštitni uređaj kzu-31(Rudi Čajevec Banja Luka) i ukp_2 (uređaj za ultrakomprimovanu predaju,mislim da ga je proizvodio "pionir"ali proveriću)
Frekventni opseg od 2-12 Mhz
Vrste rada telegrafija A-1,telefonija gornji i donji bočni opsek A3J i amplitudna modulacija AM.
Izlazna snaga okvirno oko 400 W (kad se lepo podesi imao sam na izlazu i po 650 W)
Napajanje iz mreže ili iz dizel agregata od 4,7 KW.
Za početak ovo je dosta,podatke sam dao po sećanju i verovatno da sam nešto i zaboravio,zaviriću u moje beleške pa ću dopuniti i ispraviti,inače ovo je osnovni sistem koji se jako mnogo koristio i mislim da se još uvek koristi a nema ga na sajtu,ja sam lično jako puno radnih sati proveo na njemu i u vojnim radio mrežama a takođe u slobodnom vremenu sam odradio mnogo amaterskih veza.
Pozivam sve koji imaju iskustva u radu sa ovim sistemo neka šalju odgovore i neka diskusija otpočne 73.

Djole:
Aleks uglavnom sve je tačno osim da je vrsta rada bila pored CW i AM samo SSB - donji bočni opseg. Agregat je dizel AD-3,7 a uređaj za upravljanje UP-1. Upravljačka kutija je UK-6. Ja je nikad nisam mogao da naguram na 650W   :), ako si uspeo svaka čast.

aleks:
Đole hvala na ispravkama,pronašao sam beleške iz vojske a i nešto literature pa kad ugrabim vremena postovaću to ovde, 650 W sam gurao samo na pojedinim frekvencijama negde nisam mogao ni 300W da izvučem.
Đole ako imaš neke slike 400tke postavi to ovde da se prisetim zadnji put sam snjom radio 2001 god.
Pozdrav svima i priključite se....

Djole:

--- Citat ---pronašao sam beleške iz vojske a i nešto literature pa kad ugrabim vremena postovaću to ovde,
--- Kraj citata ---

Aleks, hajde ako si raspolžen napiši to za Radistu za stranu "Mobilni radio-sistemi" (Pogledaj: Mobilni radio-sistemi). Ja fotografije imam ali nikako da se upustim da odradim RTU-400.

aleks:
nema problema samo da ugrabim vremena.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju