Radionica > Antene

Farbanje fiberglas antene

(1/2) > >>

YU5DIM:
Pozdrav forumasi,

Da li je neko nekad farbao antenu zatvorenu u fiberglas cev,imam diamond antenu koja ima dosta leta pa je izbubila boju.tj pocela je da se kruni,pa bih je zastitio i ofarbao,koje podloge se koriste i kojom farbom da je farbam?

gane:
Просто,распитај се којом бојом се фарбају пластични чамци-то је то,и они су од полиестера,стакло пластике или КАРБОН-ФИБЕР како се то енглески каже,па онда делује мало "стручно"!

YT1PRM:
postoje farbe koje su na metalnoj bazi i kad ofarbas njome dobices kao oklop oko antene i onda to je antena neupotrebljiva, a postoje i neki materijali u farbama koji se ponasaju kao stelt pa kad sam farbao svoj satelitski tanjir vise nije imao efekat refleksije talasa vec upijao ih i slaba vajda oad satelitskog signala

gane:

--- Citat: YT1PRM  18.01.2012. 10:17 ---postoje farbe koje su na metalnoj bazi i kad ofarbas njome dobices kao oklop oko antene i onda to je antena neupotrebljiva, a postoje i neki materijali u farbama koji se ponasaju kao stelt pa kad sam farbao svoj satelitski tanjir vise nije imao efekat refleksije talasa vec upijao ih i slaba vajda oad satelitskog signala

--- Kraj citata ---
   Није то због фарбе било код сателитске антене,већ сама антена због зарђалог слоја више није била огледало,требало ју је пре фарбања полирати и радила би!Иначе фарбе зе полиестер немају метални прах у себи!

YT1PRM:
osmirglana pre farbanja i nije bila rdjava cela vec se izljuskala bila na par mesta

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju