Radionica > Antene

900mhz

(1/1)

sinke:
Pozdrav !
Unapred se izvinjavam svim clanovima radista.info zbog postavljene teme , jer kako sam shvatio vi ne radite sa ovom frekvencijom... ali ja imam problem , koji nisam mogao da resim ni preko gugla i vi ste mi sada poslednja nada za moj problem  :) ...
Zivim u Lipljanu i kao sto znate sve telefonske veze sa Srbijom su prekinute  .... medjutim , na ovim prostorima se prostire veoma slab signal Telenor mreze, koji je moguce uhvatiti samo spoljnom antenom (i samo na odredjenim mestima ) . Spoljnu antenu kupio sam jos oktombra meseca 2010 god i usmerena je ka Kosovskoj Mitrovici ili Kopaoniku (nemogu precizno da odredim poziciju zbog daljine).
Problem se javlja pri razgovoru tj  mene svi super cuju ali ja ne cujem sagovornike jer se javljaju smetnje, tipa isprekidanosti govora i jak pisak u slusalici tako da je razgovor skoro nemoguc. Bio bih Vam veoma zahvalan ako biste mi pomogli da resim ovaj problem i ako resenje uopste i postoji  :) ....Inace antena je sa 11 direktora (preseka 4mm)na aluminijumskom boomu odvojeni plastikom, dipol je pravougaonog oblika od pljosnate trake sirine 1cm i debljine 1mm, i poseduje reflektor (mrezasti)... unapred hvala .

gane:
Нема ти друге него да мењаш телефоне,значи телефонске апарате.Лепе резултате са спољном антеном сам имао давно са Ериксон 628 телефоном.Свакако,тешко је да Ти гарантујем да ће 100% да ради,али понављам,код мене је одлично радило у то време.Данашњи мобилни телефони имају све лошије и лошије пријемнике,јер се претпоставља да је сад мрежа боље развијена,док они стари модели у правилу имају боље пријемнике!Жао ми је што сам тек сад видео тему,па касно одговарам!Срећно!

Navigacija

[0] Indeks poruka

Idi na punu verziju